AKTUALNOŚCI

Witaj na stronie DK Doradztwo Sp. z o.o.! Znajdziesz tu szczegółowe informacje o naszych usługach i kontakt do naszej kadry.

Bądź na bieżąco z aktualnościami, nowościami oraz ofertami specjalnymi.

Bezpłatne spotkanie doradców podatkowych

Opublikowany 2014/07/24
We środę 13 sierpnia br. o godz. 15.30, odbędzie się kolejne spotkanie dla doradców podatkowych z naszego regionu.
Spotkanie standardowo nie będzie prowadzone w formie wykładu, ale w formie praktycznej wymiany doświadczeń przez uczestników - doradców podatkowych
z naszego regionu. Tematem przewodnim spotkania będzie:
 Kontrola podatkowa, czynności kontrolne (UKS), czynności sprawdzające  - podobieństwa i różnice. Praktyczne problemy.
Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie DK Doradztwo sp. z o.o. Białystok ul. Broniewskiego 4 lok. 209. Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w terminie do 11 sierpnia 2014r.
Zachęcamy do zgłaszania propozycji tematów kolejnych spotkań.

Szczęśliwe przypadki lubią mądrych i aktywnych !!

Opublikowany 2014/07/23

Mamy przyjemność zachęcić Państwa do przeczytania wywiadu z Panią Dorotą Kosacką, który ukazał się 21 lipca  w gazecie "Kurier Poranny" przy współpracy z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego.


Pytanie czy można pogodzić pracę z posiadaniem trójki dzieci jest bezsensu, bo widać pani godzi. Ale czy osiągalna jest przy tylu obowiązkach satysfakcja zawodowa?

- Jak najbardziej. Trzeba tylko lubić to, co się robi i wtedy znajdzie się czas i na życie prywatne , i na takie zaangażowanie w pracę, że przyniesie ona satysfakcję.

 Pani jest właścicielką firmy, i konsultantem prawa podatkowego, i autorką publikacji na ten temat, i doradcą firm w zakresie prawa gospodarczego czy ubezpieczeń. Proszę się przyznać, ile godzin ma pani doba?

- Rzeczywiście gro osób się dziwi , gdy widzą, ile rzeczy ja robię. Ale to naprawdę z jednej strony kwestia organizacji pracy, a z drugiej wsparcia ze strony mojego męża Bogdana. I można wszystko zrobić.

 A jak pani zaczynała tą swoją bardzo urozmaiconą drogę zawodową?

Jeszcze na czwartym roku prawa Uniwersytetu Warszawskiego założyłam biuro i rozpoczęłam prowadzenie księgowości. Cenię sobie niezależność i własna działalność gospodarcza mi ja daje. Artykuły zaczęłam natomiast pisać po wzięciu udziału w konkursie o tematyce prawnopodatkowej ogłoszonym przez pismo "Doradca Podatnika".

Nie wygrałam go, ale odezwały się do mnie kolejne redakcje z propozycjami współpracy. Miałam bardzo dużo szczęścia , bo po serii artykułów pan Janusz Zubrzycki, sędzie Naczelnego Sądu Administracyjnego , a więc osoba znana i ceniona w środowisku , zaproponował mi z kolei napisanie książki.

Czyli nie wygrała pani konkursu, ale swoją wiedza i aktywnością wygrała pani parę innych rzeczy.

-Dokładnie tak. Bo naprawdę posypały się jedna za drugą propozycję związane z działalnością wydawniczą. Kolejna dziedzina, czyli szkolenia, też otworzyła się przede mną w pewnym sensie przypadkowo. Współpracowałam z dużą firmą audytorską, której właściciel po prostu któregoś dnia mi oświadczył, że muszę zamiast niego wystąpić na jakiejś konferencji. Wystąpiłam. Przeżycie olbrzymie, bo to było w Sheratonie , przed przedstawicielami dużych i znaczących firm. I wtedy posypały się kolejne propozycje z zakresu szkoleń i doradztwa.

Te koleje pani losu pokazują, jak prawdziwe jest jedno z pani stwierdzeń, że można mieszkać w Białymstoku a mieć kontakt z klientami z całej Polski.

- To stwierdzenie ma już dziś szersze podłoże: ja jestem w Białymstoku, a nieraz mam sytuację, gdy jedzie do mnie klient z Warszawy czy Katowic . A nie ja do niego.

Czyli to nawet nie chodzi o kontakt przez Internet, tylko o to, że swoją fachowością przyciąga pani klientów.

-Szczerze mówiąc tak i jak się z tego bardzo cieszę, bo taki klient od razu i czymś innym zainteresuje w regionie, gdy już do mnie jedzie taki kawał drogi.

Aby mieć taką moc przyciągania, pewnie nie przestawała pani pogłębiać i aktualizować swojej wiedzy?

-Tak ciągle trwa. Ponieważ, jak już mówiłam lubię to , co robię to nawet gdy jesteśmy z mężem gdzieś poza krajem , tropię kwestie podatkowe. Zwłaszcza rozwiązania dotyczące podatku VAT, bo to mój ulubiony podatek. Sprawdzam wszystkie aspekty jego funkcjonowania.

To chyba do tych wszystkich walorów ma pani jeszcze zdolności detektywistyczne. Bo w zawiłościach tych naszych polskich rozwiązań vatowskich, większość ludzi się gubi.

- Coś w tym jest. Faktycznie mam klientów, którzy twierdzą, że gdy maja nietypowe problemy podatkowe, to zwracają się z nimi tylko do mnie. I rzeczywiście lubię i robię nietypowe rzeczy. Owszem, pomagam i przy składaniu deklaracji podatkowych, ale wolę sprawy, które są wyzwaniami interpretacyjnymi.

Gdy np. przekształca się firma, jest kilka opcji do rozważenia, trzeba wybrać najkorzystniejszą i ocenić ryzyko podatkowe. To zagadki logiczne, nad którymi trzeba popracować, a nie podchodzić do sprawy rutynowo.

Pani poznała na własnej skórze, że kobiecie chcącej rozwijać swoje umiejętności bywa trudno. Wiem, że pomaga pani innym kobietom.

- Staram się. Gdy widzę, że w moim otoczeniu pojawia  się osoba potrafiąca i chcąca robić coś dobrego w mojej branży, widzę jej potencjał, to polecam ją w redakcjach ,proponuje współautorstwo książek. Żeby miała okazję przełamać lęk i odnaleźć swoja ścieżkę w życiu. Tak jak ja kiedyś.

Jest pani laureatką konkursu zorganizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Czy współpracowała lub współpracuję pani z PFRR jeszcze na innej płaszczyźnie?

- Do konkursu w projekcie Woman zgłosiła mnie pracownica. Byłam najpierw zaskoczona udziałem, a potem - wygraną. Fundację znam przez jej działania na rzecz przedsiębiorców: konferencje, konkursy, szkolenia. Choćby spotkania z cyklu vademecum rynków zagranicznych organizowane w ramach kampanii 2014 Rokiem Przedsiębiorczości. Postawmy na siebie. Chętnie skorzystam z bazy poszukiwania kooperantów z zagranicy, którą oferuje sieć Enterprise Europe Network przy PFRR, ponieważ coraz więcej obcych firm rozwija działalność na terenie Polski i potrzebuje wsparcia.

Dziękuję za rozmowę życząc samych nietypowych, ale rozwiązanych spraw.Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Jak założyć własną firmę?

Opublikowany 2014/07/15

Założymy firmę za CiebieProwadzenie własnej firmy, to decydowanie o ścieżce kariery i niezależność na rynku pracy. Jest wiele osób, które podejmują decyzję o założeniu działalności gospodarczej, a co za tym idzie, same kształtują swój rozwój oraz wysokość osiąganych dochodów.


Przede wszystkim, pierwsze obowiązki wiążą się nie z kierowaniem przedsiębiorstwem, a z samą procedurą otwierania działalności. Decyzje podjęte przy zakładaniu biznesu są ważne, gdyż przesądzają o przyszłości firmy.

W zakładce BAZA WIEDZY znajdziecie informacje, jak od początku do końca wygląda proces zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz jednoosobowej działalności gospodarczej.

 

Jeśli marzysz o własnej firmie, jednak obawiasz się, że nie poradzisz sobie z wypełnieniem wszystkich dokumentów i formalnościami, odezwij się do nas! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez formularz dostępny w zakładce lub drogą mailową, czy też tel., a my zajmiemy się wszystkim od wypełnienia i złożenia stosownych dokumentów, po prowadzenie księgowości.

Baza wiedzy - nowe informacje

Opublikowany 2014/07/03

Zapraszamy  do  odwiedzenia  nowej  zakładki  w  BAZIE WIEDZY  -  Praktyczne  informacje, gdzie znajdą Państwo zestawienie informacji odnośnie: składek ZUS (kwot i numerów kont bankowych, na które je przekazujemy) oraz numerów kont bankowych urzędów, gdzie wnosimy opłaty za podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od towarów i usług, od czynności cywilnoprawnych, a także opłaty skarbowe.

Dorota Kosacka daje perspektywy na rozwój zawodowy.

Opublikowany 2014/06/24

Zachęcamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/pages/DK-Doradztwo-Szkolenia-Wydawnictwo/143980702422655

Zapraszamy także na oficjalną stronę kampanii https://www.facebook.com/pages/Trzymajsi%C4%99/1431237077137499.

Trzymajmy się podlaskiego!

Opublikowany 2014/06/23

Dorota Kosacka wzięła udział w kampanii promującej województwo podlaskie. Akcja ma na celu pokazanie na podstawie historii trzech przedsiębiorczych bisneswoman, że Podlasie to miejsce dla kobiet, które szukają szans na rozwój zawodowy.

"Tutaj łatwiej pogodzić życie prywatne, rodzinę z życiem zawodowym"

P. Dorota została wyróżniona jako osoba, która tworzy młodym kobietom w swojej firmie dogodne warunki do rozwoju. Jako matka rozumie, jak ważne jest godzenie życia zawodowego z rodziną. Daje przykład, że w tym regionie można prowadzić prężnie rozwijającą się firmę, odnosząc przy tym sukcesy na arenie krajowej.

Kolejne zmiany w VAT - od 1 czerwca 2014 r.

Opublikowany 2014/06/17

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 maja 2014 r. od 1 czerwca 2014 r. nie zawsze należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, aby móc odliczyć 100% VAT

Obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu nie obejmuje pojazdów samochodowych będących pojazdami specjalnymi, tj.:

  • pomoc drogowa - mających nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów,
  • pogrzebowy - jeżeli przedmiotem działalności gospodarczej podatnika wykorzystującego te pojazdy są usługi pogrzebowe (w § 4 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie wydawania pozwoleń i zaświadczeń na przewóz zwłok i szczątków ludzkich (Dz. U. Nr 249, poz. 1866),
  • bankowóz – wyłącznie typu A i B, jeżeli przedmiotem działalności gospodarczej podatnik wykorzystującego te pojazdy jest transport wartości pieniężnych.

Z dokumentów wydanych zgodnie z przepisami o ruchu drogowym musi wynikać fakt, iż dany pojazd jest pojazdem specjalnym oraz spełnione muszą być warunki zawarte w odrębnych przepisach, określone dla tych przeznaczeń.

JUŻ DOSTĘPNA - publikacja SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI 2014 z serii "INSTRUKCJA VAT".

Opublikowany 2014/05/27

Ukazała się kolejna publikacja z serii INSTRUKCJI PODATKOWYCH -
SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI 2014 - Jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż nieruchomości.

Jeśli sprzedajesz nieruchomość i nie wiesz jaką stawkę VAT zastosować, bądź czy dana transakcja w ogóle podlega opodatkowaniu VAT, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Odpowiadając na proste pytania zadawane przez autorów uzyskasz odpowiedź jak zakwalifikować daną transakcję i rozliczyć ją na gruncie podatku VAT.

Kiedy sprzedaż nieruchomości podlega opodatkowaniu VAT?
Jaką stawkę VAT zastosować przy sprzedaży gruntów?
Co należy sprawdzić sprzedając budynki i budowle?

Autorzy w wyczerpujący i jednocześnie prosty sposób wyjaśniają zawiłości związane z opodatkowaniem VAT sprzedaży nieruchomości.

Instrukcja postępowania w przypadku pojazdów od 1 kwietnia br. oraz Ważne terminy dot. samochodów od 1 kwietnia br.

Opublikowany 2014/05/16

Zapraszamy Państwa do BAZY WIEDZY, gdzie dodaliśmy Instrukcję postępowania w przypadku pojazdów od 1 kwietnia 2014 r. oraz Ważne terminy dotyczące samochodów od 1 kwietnia 2014 r., dzięki którym unikną Państwo wątpliwości związanych z wprowadzeniem nowych, rewolucyjnych zmian.

Informacje znajdą Państwo w zakładce: BAZA WIEDZY->VAT 2014

I miejsce Doroty Kosackiej - Kobieta Wzór

Opublikowany 2014/05/08

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż p. Dorota Kosacka otrzymała I miejsce w kategorii "Kobieta Wzór" w konkursie "Kobiety są przyszłością" organizowanym przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego. Wyróżnienie przyznano w ramach projektu "WOMEN" - będącego Międzynarodową Strategią przeciwko odpływowi dobrze wykształaconych młodych kobiet z regionów peryferyjnych”.

 

Uroczyste wręcznie nagród odbyło się 26 marca br. podczas gali „Innowacje 2013”, podsumowującej VII edycję rankingu najbardziej innowacyjnych firm w województwie podlaskim.

 

Statuetka jest uhonorowaniem dotychczasowej pracy p. Doroty: Nagroda stanowi dla mnie olbrzymie wyróżnienie w zakresie działalności zawodowej i społecznej i olbrzymią motywację do dalszej pracy.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UA-44093304-1